Fiyatlandırma Stratejileri Nelerdir?

Müşteri için bir hizmete, mala ya da ürüne ödediği fiyat önemlidir. Fiyatlandırma stratejisi ile bu meblağlar iki taraf için de kazançlı bir hale getirilebilir. Kâr hedeflerinize ulaşmak bakımından fiyatlandırma stratejileri oldukça önemli bir yere sahip. Firma ya da markanın ürün fiyatlandırmasını malın maliyeti altında yaparsa kendi zarar edebilir. Ürün maliyetinin çokça üzerinde fiyatlandırması ise müşterilerin tercih etmeme sebebi olabilir. Ürün maliyeti ve kârını belirleyebilmesi oldukça stratejik bir noktadır. Fiyatlandırma stratejilerinden bazılarını yazımızda sizler için listeledik!

daha fazlasını oku

Doğrudan Pazarlama Nedir?

Pazarlama yazı dizisinde bugün sizler için doğrudan pazarlamayı ele aldık. Doğrudan pazarlama nedir? Doğrudan pazarlamanın özellikleri nelerdir? ve Doğrudan pazarlama yaparken nelere dikkat edilmelidir? gibi konular hakkında bilgi almak için blog yazımıza göz atmayı unutmayın!

daha fazlasını oku

Pazarlama Nedir?

Elinizde satmak istediğiniz bir ürün ya da hizmet olduğunu düşünelim. İnsanların bu ürünü satın alması için ürünü pazarlamanız gerekmektedir. Peki Pazarlama Nedir? Pazarlama Stratejisi Neden Gereklidir? Yeni yazı dizimizde pazarlamayı ele alıyoruz. Daha detaylı bilgi almak için blog yazımıza göz atmayı unutmayın!

daha fazlasını oku