FATURA TAKİP PROGRAMI KULLANMANIN AVANTAJLARI

Fatura takip programları sayesinde faturalarınızı bilgisayar ortamında takip edebilir, iş yükünüzü hafifleterek verimliliğinizi artırabilirsiniz. Müşterilerinizden almış olduğunuz siparişlerinizi atlamadan, her hangi bir aksaklık yaşamadan kayıt altına alabilirsiniz. Kayıt altına alınan siparişlerinizi fatura takip programı sayesinde faturalaştırabilirsiniz. Programın online alt yapısı sayesinde telefon, tablet ve bilgisayar aracılığıyla faturalarınızın kontrolünü zaman veya mekan fark etmeksizin kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Faturalandırma süreçlerinizi kontrol edebilirsiniz

Günümüz teknolojilerinin getirileri ile birlikte artık birçok firma iş akışlarını dijital ortamdan takip ediyor. Bu nokta da ise fatura takip programları sizlere yol arkadaşlığı etmektedir. Firmalar fatura takip programı sayesinde satış süreçlerini, stok takibini ve fatura süreçlerinin kontrolünü sağlayabilmektedir.

Bir ürünün satışını gerçekleştirirken tekliften, siparişe, siparişten irsaliyeye irsaliyeden faturaya otomatik olarak süreci takip edebilirsiniz. Dilerseniz teklif, sipariş yada irsaliyeden de otomatik olarak faturanızı kesebilir ürünün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Satış faturanızı elle pratik bir şekilde de kesebilirsiniz. Bu durumun takibini sağlayabilmeniz adına fatura takip programının”Akış” özelliği size yardımcı olacaktır. Akış özelliği sayesinde faturanızın hangi aşamalardan geçerek faturalaştırıldığını takip edebilirsiniz.

Faturalarınız ile ilgili raporlamalar alabilirsiniz.

Fatura takip programını kullanmanın avantajlarından biri de faturalandırma süreçlerinizi kolaylıkla takip edebileceğiniz raporlama ekranlarının yer almasıdır.

Program yardımıyla vadesi geçmiş olan ya da vadesi gelecek olan faturalarınızı “Fatura Vade Raporu” yardımıyla, BA-BS Mutabakat formlarınızı “Fatura BA-BS Raporu” yardımıyla analiz edebilirsiniz.

Kesilmiş olan alış ve satış fişlerinizi, alış faturalarınızı, satış faturalarınızı, alış iade ve satış iade faturalarınızı belirli bir tarih aralığına göre “Fatura Listeleri Raporu“nu kullanarak görüntüleyebilirsiniz. Kesilen faturalarınızın ay bazında ki kdv tutarlarını görüntülemek için “Kdv Raporu“nu kullanabilirsiniz. Faturalarınızı yıl ve ay bazında karşılaştırmak istediğinizde ise “Fatura Karşılaştırma Raporu“nu kullanarak fatura analizlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Stok takibinizi yapabilirsiniz.

Fatura takip programı içerisinde yer alan stok yönetim sistemi ile stoklarınızın takibini sağlayabilirsiniz. Stoklarınızın takibini depo depo kontrol edebilir stok sayımlarınızı program üzerin işleyebilirsiniz.

Satış faturanızı keserken stoklarınızı stok yönetim sistemi üzerinden fatura satırlarına ekleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz stoklar üzerinden “Stok Hareketleri” özelliği yardımı ile seçmiş olduğunuz stokun daha önce hangi müşteriye, hangi fiyat üzerinden satışının yapıldığını kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Fatura tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

Online fatura takip programları sayesinde faturalarınızın tasarımlarını hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. E-fatura mükellefiyseniz tasarım dosyalarınız entegratör firmanın belirlemiş olduğu şekilde sisteme yüklenir kesmiş olduğunuz faturalar belirlenmiş olan tasarım halinde müşterinize ulaşır. Eğer kağıt fatura kullanıyorsanız faturanıza göre fatura takip programı yardımıyla fatura tasarımınızı oluşturabilir oluşturuş olduğunuz fatura tasarımını kullanarak faturalarınızı program üzerinden tek tuşla kesebilirsiniz.

Pratik şekilde oluşturulan fatura tasarımları, sizleri elle fatura kesmekten kurtararak müşterilerinizle olan fatura süreçlerinizi kolayca yönetmenize olanak sağlar.

Açık faturalarınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Fatura takip programı aracılığıyla kesmiş olduğunuz faturalar üzerinden tahsilat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Faturalarınızın vade süresine göre tahsilatını gerçekleştirmiş olduğunuz faturalar ve açık durumda ödemesi yapılmamış faturalarınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz. Müşterilerinizle olan borç alacak durumunuzu anında görüntüleyebilir muhasebenizi takip edebilirsiniz.

E-fatura ile dijital dönüşüme ayak uydurabilirsiniz.

Fatura takip programı kullanmanın en önemli kolaylıklarından biri de e-fatura ile dijital dönüşüme ayak uydurmak olacaktır. E-fatura ile birlikte evraklar içinde kaybolmadan, fatura keserken karşılaşacağınız hataları en aza indirerek ve zamandan tasarruf sağlayarak faturalandırma süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

Ayrıca dijital dönüşüm ile birlikte kağıt faturanın getirdiği yüklerden kurtularak, kağıt israfının önüne geçerek doğaya katkıda bulunabilirsiniz.

Fatura keserken karlılığınızı görüntüleyebilirsiniz.

Satış faturalarınızı keserken karlılık durumunuzu kolaylıkla izleyebilirsiniz. Fatura takip programının “Karlılığı Göster” özelliği sayesinde kesilen faturalarınız üzerinden toplam maliyeti, toplam satışı, toplam karı, kar oranını ve kar marjını görüntüleyebilirsiniz.

Yanlış beyandan kurtulabilirsiniz.

Online fatura takip programları ile birlikte hızlı ve pratik bir şekilde faturalarınızı işleyebilirsiniz. İşlenmiş olan faturalarınızı beyan ederken verilerinizin tutarlılığı en önemli noktalardan biridir. İşlenmiş olan satış faturalarınızı fatura raporları ekranı yardımıyla kontrol ederek beyanda bulunabilir böylelikle yanlış beyandan da kurtulabilirsiniz.

Online fatura takip programının saymış olduğumuz avantajlarını ücretsiz deneyebilirsiniz. Evobulut programımızın demo sürümüne www.evobulut.com adresini ziyaret ederek 14 gün ücretsiz demomuza başvuruda bulunabilirsiniz. Aklınıza takılan konular ve sorularınız için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Online Teklif Programı Kullanmanın Avantajları
ONLİNE SİPARİŞ TAKİP PROGRAMI KULLANMANIN AVANTAJLARI

Bir cevap yazın