Güvenlik

Evobulut güvenli midir?

Evobulut’un barındırma ve teknik altyapısı ile en yüksek seviyede sistem güvenliği sağlıyoruz.Türk Telekom Gayrettepe veri merkezinde Dünya standartlarında ağ, veri ve fiziksel güvenlik koşullarının sağlandığı bir ortamda hizmet sunarken değişen şartlara göre güvenlik konusundaki politika ve uygulamalarımızı değerlendirerek gerekli güncellemeleri düzenli olarak yapıyoruz. Güvenlik politikası ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Hesabıma Evobulut personeli erişir mi?

Hayır. Personelimiz sizin hesabınıza ve girdiğiniz verilere erişemez. Teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, bize ulaştığınızda online bağlantı ile bize yetki verdiğinizde bilgisayarınıza bağlanarak destek amacı ile size yardımcı olmak için bağlantı sağlarız. Bağlantı izninin açılıp kapatılmasını siz yönetirsiniz. Gizlilik politikası ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Verilerim nerede saklanıyor?

Veri güvenliği ve gizliliği konusu web ve bulut tabanlı hizmet veren bir firma olarak üzerinde önemle durduğumuz bir konu. Veri depolama ve yedekleme ile sunucuların güvenlik ve konfigürasyon hizmetleri için Türk Telekom ve Turhost ile çalışıyoruz. Türk Telekom en yüksek güvenlik standartlarında en yeni teknoloji ile hizmet veren bir firmadır.Teknik alt yapı ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Olası teknik problemlere karşı verilerinizin günlük yedeklemesi yapılıyor ve bu yedekler 30 gün boyunca saklanıyor. Verileriniz bulut tabanlı bir ortamda tutulduğu için bilgisayarınızın çalınması, bozulması, çökmesi gibi durumlarda uygulama üzerine kayıtlı bilgilerinize farklı bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişebiliyorsunuz. Daha detaylı bilgi için kullanım kılavuzu makalemize göz atabilirsiniz.

Verilerimi yedekleyebilir miyim?

Evobulut’a girmiş olduğunuz veriler Türk Telekom ve Turhost’dan aldığımız hizmet çerçevesinde sunucularda 30 gün boyunca depolanıyor ve her gün yedekleniyor. Kendiniz de verilerinizi yedeklemek isterseniz bütün verilerinizi ilgili bölümlerin altından excel formatında dışarı aktararak bilgisayarınızda veya harici bir hard diskte verilerinizin bir kopyasını saklayabilirsiniz.