Reçete Girişi Nasıl Yapılır?

Reçete; ilaçların hastalara çıktı şeklinde verildiği bir belgedir.

Hasta takip “İşlemler” modülünün içine girip reçete kayıtlarınızı yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz kaydın içine girilerek sayfanın altına inilip “Reçete” kısmına gelinir. İlaç tanımları ekranında tanımlamış olduğunuz ilaçlar burada listelenir.


Hasta Takip Reçete Girişi Nasıl Yapılırİlacın seçimini sağladıktan sonra kullanım şekli ve dozajının girişi yapılarak (+) butonuna tıklanır.


Hasta Takip Reçete Girişi Nasıl YapılırBöylelikle hastanız için reçetenizi oluşturmuş olursunuz. Oluşturmuş olduğunuz reçetenin çıktısını hastanıza verebilirsiniz. İşlemler kısmına gelerek “İşlemleri Yazdır” butonuna tıklayabilirsiniz.


Hasta Takip Reçete Girişi Nasıl Yapılırİşlemleri yazdır butonuna tıkladığınızda reçeteniz için yeni bir şablon oluşturmanız gerekmektedir. Ya da şablon seçenekleri kısmına gelerek de reçeteniz için yeni bir şablon oluşturabilirsiniz.


Hasta Takip Reçete Girişi Nasıl YapılırŞablon adını girerek “Yeni Şablon Ekle” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.


Hasta Takip Reçete Girişi Nasıl YapılırŞablon oluştuktan sonra göster butonuna tıklayarak rapor tasarımı görünümüne geçebilirsiniz. Reçeteniz de olmasını istediğiniz alanları tasarımdan düzenleyerek kendinize uygun bir reçete şablonu oluşturabilirsiniz.


Hasta Takip Reçete Girişi Nasıl YapılırYukarıdaki resimde de görüldüğü üzere birçok alan tasarımda yer almaktadır. Ekstra alanlar eklemek istediğinizde çerçeve içerisine alınmış kısma tıklayarak gerekli alanların seçimini sağlayarak raporunuza eklemeler yapabilirsiniz.


Hasta Takip Reçete Girişi Nasıl YapılırTasarımınızı tamamladıktan sonra dikkat etmeniz gereken nokta yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydetmeniz olacaktır. Aksi taktirde raporlama ekranında yapmış olduğunuz hiçbir değişiklik dikkate alınmayacaktır.


Hasta Takip Reçete Girişi Nasıl YapılırMüşterilerimizin Değerli Yorumları