Adres Bilgilerini Nasıl Ekleriz?

Adres Bilgileri: Firma ve Kişi kartında bulunan Adres Bilgileri müşterilerinizin adreslerini manuel olarak kaydedebileceğiniz alandır.

Müşterilerinizin adres bilgilerini sipariş, teklif, fatura gibi işlemlerinizde kullanmanız gerekeceğinden müşteri kartınızı kaydettikten sonra adres bilgisini eklemeniz gerekmektedir.

Firma Yönetiminde Firma Nasıl Oluşturulur? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kişi Yönetiminden Kişi Nasıl Oluşturulur? yazımızı inceleyebilirsiniz.


Adres Bilgileri Nasıl Eklenir


Yeni kaydettiğiniz müşterilerinizin veya halihazırda kayıtlı olan müşterilerinizin Adres bilgilerini eklemek için sağdaki “+” ya tıklayarak açılan ekranı doldurabilirsiniz.Adres Ekle Penceresi
Müşterilerinizin birden fazla adresleri varsa Evobulut üzerinden Adres Tipi Tanımlarını kullanarak Ev Adresi, İş Adresi, Fatura Adresi, Sevkiyat Adresi gibi farklı şekillerde adres tipi seçenekleri ekleyebilirsiniz.Adres TipiAdres tipleri tanımlamak için Ayarlar> Referans Kayıtları> Genel Tanımlar altında bulunan Adres Tip Tanımları menüsünü seçip Ekle diyerek farklı adres tipleri tanımlayabilirsiniz.


Adres Bilgileri Nasıl Eklenir


Ülke-Şehir ve İlçe seçiminde ise Türkiye otomatik olarak gelmektedir. Fakat eğer farklı ülkeden müşterilerinizin adreslerini kaydetmek isterseniz Ayarlar> Referans Kayıtları> Genel Tanımlar altında bulunan Ülke-Şehir-İlçe Tanımları‘nı kullanabilirsiniz.

Adres Ekle ekranında Açıklama kısmına yazdığınız bilgiler ise Sipariş, İrsaliye, Fatura gibi Sevkiyat Adresi gelen işlemlerde gözükecek ve size doğru adresi seçmenizde yardımcı olacaktır. Örneğin bir firmanızın birden çok adresine ürün sevk ediyor fakat tek adresine fatura kesiyor olabilirsiniz. Sevk ettiğiniz adresleri işlemlerinizde doğru seçebilmek için Açıklama kısımlarını kullanabilirsiniz.

İlgili alanları doldurup Kaydet dedikten sonra müşterinizin adresi eklenmiş olacaktır.


Adres Bilgileri Nasıl Eklenir


Yukarıda görsellerle anlatılan Adres Bilgileri ekranı firma/kişi kartında firmalarınızın adreslerini tek tek manuel olarak kaydedebileceğiniz ekrandır.

Eğer müşterinizi Teklif, Sipariş, Fatura gibi işlemlerinizi oluştururken ekleyecekseniz Müşteri Yönetimi modülüne gitmeden de adres bilgilerini hızlı kayıt ekranından doldurabilirsiniz. Müşteri seçimi yapacağınız alanda +Yeni Kayıt Ekle diyerek Firma/Kişi seçimini yaptıktan sonra açılan ekrandan hızlıca müşteri kartınızı oluşturabilir, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Müşterilerinizi Evobulut tarafına Excel Aktarım özelliğimizle topluca aktarabilir, adreslerini de içeriye alabilirsiniz. Excel Aktarım İşlemi Nasıl Yapılır? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Müşterilerimizin Değerli Yorumları