Fatura Tasarımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Evobulut ile fatura tasarımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu fatura tasarımını varsayılan olarak tanıttığınız nokta da alış ve satış faturalarınızın şablonu hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulmuş olmaktadır. Bu şablon üzerinden kendi fatura düzeninizi oluşturabilir, çıkarmak istediğiniz alanları çıkabilir ya da eklemek istediğiniz alanları ekleyip güncelleme sağlayabilirsiniz.

Fatura tasarımını yaparken dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de kağıtın boyutu ve çıktı alacağınız yazıcıyla uyumudur. Tasarımınızı yaptıktan sonra kağıda sığmama, kağıttan taşma gibi sorunlarla karşılaşmanız mümkün olmaktadır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına kağıdınızın boyutunu yazıcıyla uyumlu olacak şekilde ayarlayıp daha sonrasında fatura tasarlama ekranına geçmek olacaktır. Her kağıt türünün kendine özgü bir boyutu ve çıktı alırken sağladığı farklı özellikler vardır.

Örneğin;

A4 kağıdının çeşitli ölçüleri:

210 x 297 milimetre (mm)

21 x 29,7 santimetre (cm)

8.27 x 11.69 inç (inch)

A4 ekran çözünürlüğü (px)

595 x 841 piksel, 72 piksel/inç

1240 x 1754 piksel 150 piksel/inç

2480 x 3508 piksel 300 piksel/inç  olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu ölçüler ve inç değerleri her kağıt türü için farklı olmakla birlikte, tasarımınızı da kağıt üzerinde farklı konumlandırmaktadır. Burada dikkat etmemiz gereken temel nokta ise tasarımınıza en uygun ölçüleri ve en net görüntüleyebileceğiniz kağıt türünü seçip onun üzerinden ilerlemek olacaktır. Bu noktalara da kağıt seçiminde dikkat ettiğiniz taktirde herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

- Kendi fatura tasarımınıza uygun boyutu seçip buna göre işleminizi sağlayabilirsiniz. Böylece çıktınızı düzgün bir şekilde alabilirsiniz. Alanlarınızın kayması, yazıların üst üste binmesi ya da belirli bir alan içinde sığmaması gibi durumlar söz konusu olmayacaktır.

- Yazıcınızın nokta vuruşlu ya da lazer olması da çıktı alırken sorun teşkil edebilecek özelliklerden biri. Nokta vuruşlu yazıcılar çok ağır ve kullanışsız olduğu için çıktı alırken birçok sorunla karşılaşırsınız. Lazer yazıcılar ise daha kullanışlı ve faturamızın tasarımını bozmadan belirli bir taslak üzerinden çıktı almamıza olanak sağlamaktadır. Bu noktada alacağınız çıktının özelliğini buna uygun belirlemelisiniz.

Bu şekilde kağıt fatura tasarımınızı tamamlamış olursunuz.

Müşterilerimizin Değerli Yorumları