Müşteri Devir Bilgileri Nasıl Eklenir?

Müşterilerinizi Evobulut’a kaydederken önceki bakiyelerini de aktarabilir, böylece farklı bir sistemden Evobulut’a geçiş yapmış olsanız dahi müşterinizin bakiyesini de kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz.

Müşterilerinizin mevcut bakiyelerini kaydetmek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Excel aktarım yoluyla müşterilerinizi kaydediyorsanız bakiyelerini de direkt ve toplu olarak aktarabilirsiniz. Ya da müşterilerinizi tek tek kaydediyorsanız müşteri kartından elle devir bilgisi de işleyebilirsiniz.

Firma yönetimi ve kişi yönetiminde bulunan Devir Bilgileri; müşterilerin geçmiş tarihli borç ve alacaklarının girilmesine olanak sağlayan işlem ekranıdır.

Müşteri kartında Ek Bilgiler alanına geldikten sonra Devir Bilgileri sekmesine tıklayıp müşterinizin önceki alacağını ya da borcunu girerek müşteri kartına kaydedebilirsiniz.


müşteri devir bilgisi


Girmiş olduğunuz borç veya alacak tutarı otomatik olarak müşterinin bakiyesine yansıtılır. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi Diğer Bilgiler bölümünden Finans Hareketleri sekmesine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.


müşteri devir bilgisi 2Müşterilerimizin Değerli Yorumları