Doküman Yükleme ve Word , Excel Kullanımı Nasıl Yapılır?

EvoBulut programı sayesinde tüm dosyalarınız elinizin altındadır.  Office programlarına gerek kalmadan programın içerisinde   EvoTablo Ekle ve   EvoDoc Ekle seçenekleriyle işinizi halledebilirsiniz.

Tüm modüllerde Diğer Bilgiler bölümünde Doküman Seçme – Ekleme -Evotablo ekle ve Evodoc ekle seçenekleri vardır.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Doküman Ekle seçeneğine tıkladığınızda dokümanlarınızı doküman dosyaları alanına tıklayarak bilgisayarınızdan yükleyebilirsiniz.


word excel dokümanı düzenleme


Doküman Seç: Programa yüklediğiniz dokümanlara ulaşıp seçimini yapabilirsiniz.

Örneğin; E-mail göndereceksiniz diyelim ve programda yüklü olan dokümanı seçip gönderebilmek için Doküman Seç butonuna tıklayarak dokümanı bulup Seç butonuna tıklayın. Daha sonra Kaydet butonuna basarak dokümanı seçip eklemiş olursunuz.

EvoTablo Ekle: Excel de yapacağınız işlemleri programda excel açıp yapabilirsiniz.  EvoTablo Ekle yazısına tıkladığınızda Excel dosyası açılır. İşleminizi yapıp Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran açılır.


word excel dokümanı düzenleme


Doküman: Açıklama – Hazırlayan – Hazırlanma tarihinin girişini yapacağınız ve doküman ile ilgili ek alan, grup oluşturacağınız bölümler ve dokümanı oluşturacağınız alanlardan oluşur. Kaydet butonuna tıkladığınızda oluşturduğunuz dokümanı kaydedebilirsiniz.

Versiyon: Dosya üzerindeki tüm değişiklikleri incele butonuna tıkladığınızda detayını gösterir. Değişiklik yapmadan önce nasılmış daha sonra ne yapılmış hepsini buradan görebilirsiniz.

Loglar: Güncelleyenlerin kim olduğunu gösterir.

EvoDoc Ekle: Word de yapacağınız işlemleri programda word açıp yapabilirsiniz.  EvoDoc Ekle yazısına tıkladığınızda Word dosyası açılır. İşleminizi yapıp Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.

Aşağıda örneğini görebilirsiniz.


word excel dokümanı düzenleme


Sistem Word ve Excel dosyalarını indirmeden açabiliyor. Eğer dosya Word ve Excel dosyası ise karşımıza aşağıdaki gibi iki seçenek çıkıyor. Aşağıdaki resimde örneğini görebilirsiniz.

İndirmeden açmak istiyorsanız Evo Doküman İle Aç seçeneğini seçebilirsiniz.

Programda hazırladığınız dosyalara Doküman yönetimi modülünden ulaşabilirsiniz.
Müşterilerimizin Değerli Yorumları