Tasarıma Logo Nasıl Eklenilir ve Konumlandırılır?

Fatura tasarımına eklenmesi gereken diğer detaylardan biri de firmanızın logosudur. Firma logosunu, firmanızın görsel kimliği ve benliği olarak adlandırabiliriz. Gerek carilerinizle olan ticari ilişkilerinizde olsun gerekse firmanızın gerçek hayattaki görsel temsili olsun, logonuzun olması ve tasarımlarınızda bulunması önemlidir.

Evobulut içerisinde yer alan Rapor Tasarımı ile logonuzu tek tık ile kolaylıkla ekleyebilir, tasarımdaki yerini konumlandırabilirsiniz.


Logonuzu eklemek istediğiniz belgenin olduğu modülü açınız, herhangi bir belgenin içine girip İşlemler kısmından Şablon Seçenekleri seçeneğini seçiniz. Önünüze sisteminizde tanımlı olan ve sizin oluşturduğunuz şablonlar gelecektir. Buradan logo eklemek istediğiniz şablonunuzu "göster" anlamına gelen tik ile seçip açılan ekrandan Rapor Tasarımı kısmına geçiş sağlayabilirsiniz.

Logonuzu eklemek için logo detayının üzerine geldikten sonra, “Eylemler“in altından “Resim(Image)” kısmına gelerek bilgisayarınızdan logonuzu seçebilirsiniz.


Tasarıma Logo Nasıl Eklenilir ve Konumlandırılır


Logoyu ekledikten sonra logonuzu konumlandırmamız gerekmektedir. Sayfa yapısına göre bunu ayarlayabilirsiniz. “Eylemler“in altından “Ölçülendirme” kısmına gelerek logonuzun konumunu ayarlayabilirsiniz. (Normal, Resmi Uzat, Oto-Boyutlandırma, Resmi Ortalama, Resme Yakınlaş, Sıkıştır)

İşlemi tamamladıktan sonra tasarımı kaydedebilirsiniz.

Müşterilerimizin Değerli Yorumları