Tasarımda Yazı Tipi, Boyutu ve Rengi Nasıl Değiştirilir?

Teklif, sipariş, irsaliye ve fatura modüllerine ait tasarımlarınızı gerçekleştirebilmektesiniz.


İşlemler-Şablon Seçenekleri

 Fatura kaydının içerisine girdikten sonra İşlemler kısmına gelip Şablon Seçeneklerine gelebilirsiniz.şablon seçenekleri ekranı


Karşınıza sisteminize tanımlı olan Şablonlarınız çıkacaktır. Buradan üzerinde düzenleme yapmak istediğiniz şablonu, kırmızı ile işaretli alandaki "Göster" sembolüne tıklayarak açabilirsiniz.Rapor tasarımı ekranı


Açılan ekranda kırmızı ile işaretli olan "Rapor Tasarımı" ibaresine tıkladığınızda, ilgili şablonunuz üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Tasarım ekranına girdikten sonra eklemiş olduğunuz metnin ya da alanların yazı tipini, rengini ya da boyutunu değiştirebilirsiniz. Yazı tipini değiştirmek istediğiniz alanın üzerine tıkladığınızda ekranın sağ kısmında “Özellikler” penceresi açılacaktır. Açılan bu pencereden “Görünüm“ün altından “Yazı Tipi” kısmına gelerek gerekli işlemleri sağlayabilirsiniz.


Tasarımda Yazı Tipi, Boyutu ve Rengi Nasıl Değiştirilir ?Yazı tipi adı kısmından yazı tipini, boyutunu, önplan rengi kısmından yazının rengini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kalın, italik, altı çizili ve üstü çizili olarak ayarlayabilirsiniz.

Müşterilerimizin Değerli Yorumları