Muhasebe Raporları – Muhasebe Fişi Detay Kontrol

Muhasebe işlemlerinin yevmiye defterine yazılmadan önce kaydedildiği, yetkili kişiler tarafından imzalandığı ve yevmiye bilgilerini içeren fişe muhasebe fişi denir.

İşlemler önce belgelere dayanarak muhasebe fişine, buradan yevmiye defterine kayıt edilir. Muhasebe fişlerinin kullanımı zorunlu değildir ve standart bir şekli yoktur. Genellikle büyük işletmeler tarafından kullanılır. Muhasebe fişleri yapılan işlemin özelliğine göre düzenlendikten sonra 45 gün içinde bu fişlerden yararlanılarak yevmiye defterine kayıt yapılır.

Rapor türünün, başlangıç ve bitiş tarihinin, başlangıç ve bitiş hesap kodlarının seçimini sağladıktan sonra, hesap kodu ile başlayan fişler kısmına veri girişi yapıldıktan sonra “Bul” butonuna tıklayabilirsiniz.


muhasebe raporları


Yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere belirlenmiş olan tarih aralığındaki ve muhasebe hesap kodu 120-320 arasında yer alan muhasebe fişleri listelenmektedir.


muhasebe raporları 2


Ayrıca muhasebe fişlerinizi listeledikten sonra yukarıda resimde yer alan siyah çerçeveli ikona tıklayarak “Tüm veriyi Aktar” ya da “Seçilen satırları aktar” ibarelerinden birinin seçimini sağlayarak raporunuzu excele aktarabilirsiniz.

Müşterilerimizin Değerli Yorumları