Kullanıcıya admin yetkisi nasıl verilir, kullanıcı nasıl pasife alınır?

Admin kullanıcı; program içerisinde en üst yetki seviyesine sahip ve her işlemi yapabilen kullanıcı anlamına gelmektedir.

Program içerisinde tanımlamış olduğunuz kullanıcılara birçok yetki verebilmektesiniz. Bunlardan biri de admin yetkisidir. Admin yetkisine sahip olan kullanıcı tüm modüller erişebilir, tasarım ekranlarıyla ilgili olarak her detayı görebilir ve işlem sağlayabilir. Yani full yetkiye sahip kişi de diyebiliriz. Admin yetkisi verebilmek adına Ayarlar – Büro Tanımları – Kullanıcı Tanımları kısmından kullanıcının içine girdikten sonra “Admin Yetkisi” kısmını Evet seçerek yetkiyi vermiş olursunuz.


süper admin kullanıcı


Pasif kullanıcı; program içerisinde hiçbir işlemi gerçekleştiremeyen, kendi kullanıcı adı ve şifresi ile artık sisteme giriş yapamayan kişidir. Fakat yapmış olduğu işlemler program içerisinden takip edilebilir.

Diğer işlemlerden biri de işten ayrılan bir personelin kullanıcısını pasife almak olacaktır. Kullanıcıyı pasife almak için de Ayarlar – Büro Tanımları – Kullanıcı Tanımları kısmından kullanıcıyı seçtikten sonra kullanıcı aktif/ pasif kısmından “Pasif” seçilerek kullanıcının profili pasife alınmış olur.


kullanıcıyı sistemden kaldırmak pasife almak


Pasife alınmış kullanıcının önceden yapmış olduğu tüm işlemlere program içerisinden ulaşabilirsiniz.


Müşterilerimizin Değerli Yorumları