Teklif Modülünde Excel Aktar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Teklif modülü yardımı ile birlikte tekliflerinizi müşterilerinize hızlı ve pratik bir şekilde geçebilirsiniz. Teklif modülünün önemli detaylarından biri de teklife ekleyeceğiniz ürünlerin tek tek elle girilmesinden ziyade excel dokümanında direkt yüklemek olacaktır.

Bunun için “Excel Aktar” butonu işinizi görecektir. Teklif – Verilen Teklif kısmına geldikten sonra “Excelden Aktar” diyebilirsiniz.


teklif excel


Kolonları excel hücreleriyle eşleştirebilirsiniz.

Sıra: Aktaracağınız ürünün sırasını eşleştirmeniz gerekmektedir.

Stok Kodu: Excel listesinde stok kodu alanına karşılık gelmektedir.

Stok: Excel listesinde stok adı alanına karşılık gelmektedir.

Açıklama: Excel listesinde açıklama alanına karşılık gelmektedir.

Miktar: Excel listesinde miktar alanına karşılık gelmektedir. Stokun miktarını belirtir.

Birim fiyatı: Excel listesinde stok birim fiyatı alanına karşılık gelmektedir. Bu alanın içerisinde birim fiyatı “Satış Fiyatı” ve “Müşteri Son Teklif Fiyatı” alanları yer almaktadır. Bu alanlarla da eşleştirme yaparak teklif detaylarına müşterinin son teklif fiyatını ya da satış fiyatını yansıtabilir.

Yukarıdaki alanları excel hücrelerindeki alanlarla eşleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra stok detaylarınız teklifinize eklenmiş olacaktır.

Burada önemli olan detay stok yönetiminde aktaracağınız stokların stok kartlarının açılmış olmasıdır. Aksi taktirde bu işlemi yapmadan stoklarınızı aktaramazsınız.


Müşterilerimizin Değerli Yorumları