Kişi Tanım Ayarları Nasıl Yapılır?

Kişi yönetiminde yer alan tanımlamaların yapılabildiği kısımdır.

Ayarlar > Referans Kayıtları > Kişi Tanımları kısmına gelinir.

Kişi tanımlarıyla ilgili birçok tanımlama buradan yapılır.

Meslek Tanımları: Kişilerin meslek tanımları yapmak için kullanabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayarak alan adını yazarak kaydet butonuna tıklayınız.

Görev Tanımları: Kişilerin görev tanımlarını yapmak için kullanabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayarak alan adını yazarak kaydet butonuna tıklayınız. Ayarlara girmeden aynı sayfada Yeni Ekle yazısından da kolayca ekleme yapabilirsiniz.

Cinsiyet Tanımları: Müşteri yönetiminde kişilerde nüfus bilgilerinde cinsiyeti bölümünde alt grup oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayarak alan adını yazarak kaydet butonuna tıklayınız. Ayarlara girmeden aşağıdaki resimde gördüğünüz Yeni ekle yazısına tıklayarak da kolayca ekleme yapabilirsiniz.

Medeni Hal Tanımları: Müşteri yönetiminde kişilerde nüfus bilgilerinde medeni hali bölümünde alt grup oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayarak alan adını yazarak kaydet butonuna tıklayınız. Ayarlara girmeden de yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Yeni Ekle yazısından da kolayca ekleme yapabilirsiniz.

Din Tanımları: Müşteri yönetiminde kişilerde nüfus bilgilerinde dini bölümünde alt grup oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayarak alan adını yazarak kaydet butonuna tıklayınız. Ayarlara girmeden de yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Yeni Ekle yazısından da kolayca ekleme yapabilirsiniz.

Kan Grubu Tanımları: Müşteri yönetiminde kişilerde nüfus bilgilerinde kan grubu bölümünde alt grup oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayarak alan adını yazarak kaydet butonuna tıklayınız. Ayarlara girmeden de yukarıdaki resimde cinsiyetin altında yer alır. Yeni Ekle yazısından da kolayca ekleme yapabilirsiniz.

Nüfus Cüzdanı Verilme Nedeni Tanımları: Müşteri yönetiminde kişilerde nüfus bilgilerinde veriliş nedeni bölümünde alt grup oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayarak alan adını yazarak kaydet butonuna tıklayınız. Ayarlara girmeden de yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Yeni Ekle yazısından da kolayca ekleme yapabilirsiniz.

Hitap Tanımları: Müşteri yönetiminde kişilerde hitap bölümünde alt grup oluşturabilmek için kullanabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayarak alan adını yazarak kaydet butonuna tıklayınız. Ayarlara girmeden de aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Yeni Ekle yazısından da kolayca ekleme yapabilirsiniz.(Bay, Bayan gibi)

Müşterilerimizin Değerli Yorumları