Nasıl E-Fatura Başvurusu Yaparım?

E-fatura kullanıcısı olmak için Gelir İdaresi Başkanlığı’na başvuruda bulunarak tüm süreçleri adım adım geçmeniz gerekmektedir. Bu süreci sizler adına hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

E-faturaya geçiş aşamasında takip etmeniz gereken yönergeler:

1. Adım: Mali Mühür Başvurusu

2. Adım: E-Fatura Başvurusu

3. Adım: Evobulut İle Başvuru

4. Adım: Başvurunun Tamamlanması

Mali Mühür Başvurusu: Bu adımda şirketiniz için mali mühür teminini gerçekleştiriyorsunuz. Bu başvurunuzu TÜBİTAK’a bağlı Kamu Sertifikasyon Merkezi (KSM)’nin internet sitesinden başvuruda bulunarak gerçekleştiriyorsunuz. Sonrasında mali mühür ücretini ödedikten sonra işlemi tamamlamış oluyorsunuz. Başvuruda bulunduğunuz mali mührünüz 3-10 gün arasında tarafınıza ulaşıyor.

E-Fatura Başvurusu: Bu adımda ise e-fatura kullanmak istediğinize dair başvurunuzu Gelir İdaresi Başkanlığı’na yapıyorsunuz.


e fatura başvuru


Görmüş olduğunuz ekrandaki bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra “Mali Mühür Kullanarak Başvur” düğmesine tıklayarak başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Önemli olan noktalardan biri de entegratör seçiminizi “Özel Entegratör” olarak seçmeniz olacaktır.

İlgili başvuruyu mali müşaviriniz ile gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bizler de bu aşamada uzaktan bağlanıp sizlere yardımcı olabiliyoruz.

Evobulut İle Başvuru: Bu adımda ise programımızla e-faturanın entegre olarak çalışabilmesi adına sözleşmeleri, gerekli bilgileri mail olarak iletiyoruz. Sonrasında bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurarak bizim tarafımızda da tüm süreçleri tamamlamış oluyorsunuz.

Başvurunun Tamamlanması: Gelir İdaresi Başkanlığında ki kaydın başarılı bir şekilde tamamlanması için mali mührünüz ile ilgili dosyaları imzalamanız gerekmektedir. Bu işlemi de sağladıktan sonra E-faturaya geçişteki tüm süreçleri kolaylıkla halletmiş olacaksınız. Artık Evobulut yardımı ile e-faturalarınızı program üzerinden kesebilir, müşterilerinize gönderebilirsiniz.

Evobulut programını 1 yıl satın alan siz değerli müşterilerimize 750TL+KDV şeklinde ücretlendirilen entegrasyon ücretimizi ve 250 kontör paket ücretimizi yok sayarak bu hizmeti sizlere hediye etmekteyiz.

Evobulut yardımı ile tüm faturalarınızı dijital ortamda göndermeniz adına sizlere bu süreçte yol arkadaşlığı yapıyoruz. Tüm bu süreçleri Evobulut üzerinden pratik bir şekilde yönetebilmeniz adına www.evobulut.com adresimiz üzerinden programımızı 14 gün boyunca ücretsiz olarak inceleyebilirsiniz.

Müşterilerimizin Değerli Yorumları