Otomatik Sms Nasıl Gönderilir?

Randevu yönetimi modülünde kesinleşen randevular için otomatik sms gönderme işlemi gerçekleştirilir. Randevu verilen kişilere randevuyla alakalı olarak hatırlatma olanağı sunar.

Randevu yönetimi modülüne gelinir. Karşınıza gelen ekrandan bul dediğiniz de randevu kayıtları listelenir.


Otomatik Sms Nasıl Gönderilir?


Yeni bir randevu nasıl eklenir ayrıntılı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Sms gitmesini istediğiniz randevu kayıtlarının öncelikle kesinleşen olup olmadığı kontrol edilmelidir. Randevu kayıtlarının üzerine gelip çift tıklanarak randevu kaydı açılır. Gelen ekrandan “Durum”un “Kesinleşen” olması gerekir.


Otomatik Sms Nasıl Gönderilir?


Sms gönderme işlemi yarın için randevu oluşturulan kişilere bugün saat 3-4 aralığında Otomatik Sms gönderecek şekilde tasarlandı. Standart bir sms metni yer almaktadır. Fakat sms içeriği istenilen şekilde de düzenlenebilir.

Otomatik sms gönderme işlemini kullanmak istediğiniz de aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Ayarlar menüsüne gelinir. Gelen ekrandan “Genel Parametreler” seçilir.


Otomatik Sms Nasıl Gönderilir?


Genel Parametreler > Program Parametrelerinin altından “Randevu Yönetimi” seçilir.


Otomatik Sms Nasıl Gönderilir?


Randevu yönetimi seçildikten sonra “Otomatik Randevu Hatırlatma Sms’i Gönderilecek mi?” kısmı “Evet” olarak seçilip “Kaydet” butonuna basılır.


Otomatik Sms Nasıl Gönderilir?


Bu kısmı aktif hale getirdikten sonra “Aktivite Yönetimi” > “Toplu Sms” kısmından gönderilmiş olan tüm otomatik smsleri de kontrol edebilirsiniz.


Müşterilerimizin Değerli Yorumları