Finans Tanım Ayarları Nasıl Yapılır?

Finans yönetimi modülü ile ilgili tanımlamaların yapılabildiği kısımdır.

Ayarlar > Referans Kayıtları > Finans Tanımları kısmına gelinir.

Finans ile alakalı birçok alanın tanımlaması buradan yapılır.

Kasa Tanımları: İş yerinizdeki kasaların tanımlarını buradan oluşturabilirsiniz. Kişisel kasalar oluşturup kasalarındaki finansal işlemleri görebilirsiniz.Ekle butonuna tıklayıp, Kasa adı ve döviz cinsi seçimini yaparak  muhasebe hesabındaki karşılığını seçebilirsiniz. Daha sonra yetki seviyesi kısmından kasayı kimin görmesine izin vermek istiyorsanız kişi seçimini yaparak Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.


1


 

Kasadaki giriş-çıkış-bakiye tutarını buradan giremezsiniz. Kasayı tanımladıktan sonra diyelim ki kasada 10.000,00 TL var ve bunu kasa tanımlarında gösterebilmek için Finans işlemleri modülünden Kasa işlemleri;

Para Girişi seçeneğini seçip Ekle butonuna tıklayarak ilgili kasayı seçip kasadaki bakiyeyi gösterebilirsiniz.

Kasanızdaki son bakiye nedir diye görmek isterseniz Ayarlar – Finans işlemleri – Kasa tanımları modülünden görebilirsiniz.

Tüm kasa hareketleriniz için; Ana menüden Finans yönetimi – Kasa işlemleri-Bul butonuna tıkladığınızda görebilirsiniz.

Banka Tanımları: Banka hesaplarınızı buradan tanımlayabilirsiniz. Ekle butonuna tıklayın. Gerekli alanları doldurarak Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz. Banka için yetkileri de buradan verebilirsiniz.

Hizmet Tanımları: Hizmet bölümünde alt gruplar çıkması içindir. Verilen hizmetin kodunu, adını ve fiyat bilgisini doldurarak kaydet butonuna tıklayabilirsiniz. Ayarlar modülüne girmeden direk aynı sayfadan da Hizmet Ekle yazısına tıklayıp oluşturabilirsiniz.

Kasa Kilit: Kasa kilit işlemini yaptığınızda daha önceki günlerdeki kasa işlemleri değişiklikleri yapılamaz. Açılan sayfada istediğiniz kilitleme tarihini yazarak o günden önceki kasa işlemlerini kilitlemiş ve değişikliğe kapatmış olursunuz.

Banka Kilit: Banka kilit işlemini yaptığınızda daha önceki günlerdeki banka işlemleri değişiklikleri yapılamaz. Açılan sayfada istediğiniz kilitleme tarihini yazarak o günden önceki banka işlemlerini kilitlemiş ve değişikliğe kapatmış olursunuz.


Müşterilerimizin Değerli Yorumları