Müşteri Birleştirme Nasıl Yapılır?

Müşteri birleştirme; birden fazla aynı bilgilere sahip olan kayıtların tek bir kayıt altında birleştirilmesidir.

Mükerrer açılan müşteri kartlarınızın seçtiğiniz kartta birleştirip diğer kartların temizlenmesi için kullanılan bir özelliktir.

Müşteri Yönetimi modülünden;

Kişi mi yoksa Firma mı hangi türde kaydı birleştirecekseniz o kayda tıklayın. Açılan ekranda aşağıdaki resimde gördüğünüz İşlemler butonunu tıklayın. Seçenekler arasından Müşteri Birleştir seçeneğini tıklayabilirsiniz.


Müşteri Birleştirme Nasıl Yapılır?


Açılan pencereden birleştirmek istediğiniz müşterileri müşteri arama ekranımızdan müşteri kodu, müşteri adı, telefon vb. bilgilerinden arama yapabilirsiniz. Bulduğunuz müşteri kayıtlarını sol taraftaki Seç sütununun altında bulunan kutucuklar yardımı ile seçin. Daha sonra yukarıda bulunan Ekle butonunu tıklayarak seçmiş olduğunuz müşterileri aşağıdaki listede görebilirsiniz.


Müşteri Birleştirme Nasıl Yapılır?Müşteri Birleştirme Nasıl Yapılır?


Listede görmüş olduğunuz müşterilerden hangi kayıtta birleştirmek istiyor iseniz o kaydın karşısındaki Birleştir yazısına tıklayarak diğer kayıtlardaki bilgiler seçtiğiniz kayıta aktarılmış olur.


Müşteri Birleştirme Nasıl Yapılır?Müşteri Birleştirme Nasıl Yapılır?


Ya da firma ve kişi yönetiminin altında yer alan “Müşteri Birleştir” modülünü de kullanarak kişi ve firmalarınızı birleştirebilirsiniz.


Müşteri Birleştirme Nasıl Yapılır?


Kaynak: Eski müşterinizin seçiminin sağlanacağı alandır.

Hedef: Yeni müşteri seçiminin sağlanacağı alandır.

“Kaydet” butonuna bastıktan sonra kaynakta yer alan müşteri hedefin üzerine yazılır böylelikle müşterilerinizi birleştirmiş olursunuz.

Müşteri birleştirme işlemi yapıldıktan sonra işlem geri alınamamakta olup eski müşteri kartı silinmiş olacaktır.


Müşterilerimizin Değerli Yorumları