Servis İşlemleri Nasıl Kullanılır?Servis İşlemleri, servisinize gelen cihazlara uygulanan işlemlerin detay bilgilerini görebileceğiniz alandır. Bu modülde servis yoğunluğunuzu takip edebilir, müşterilerinizin taleplerine göre servis işleminizi teklif oluşturabilir, ya da müşterinize önce teklif verip daha sonra onaylanması halinde işleme alıyorsanız teklif modülünden teklifinizi hazırlayıp servis işleminize aktarabilirsiniz. Sayfanın altında bulunan Detaylar sekmesinde cihaza servisinizde uygulanan işlemleri ürün ya da hizmet ekle diyerek ücretlendirebilir, yukarıdaki işlemler butonundan yapılan işlemi faturalandırabilirsiniz.servis islemleri
Cihaz: Cihaz Tanımları alanında eklediğiniz cihaz bilgisini seçin.

Müşteri: Müşterinizi seçin.

Geliş Tarihi-Geliş Saati: Cihazın servisinize giriş yaptığı tarih ve saati seçebilirsiniz.

Tahmini Çıkış Tarihi-Tahmini Çıkış Saati: Cihazın tahmini çıkış gün ve saatini seçebilirsiniz.

Çıkış Tarihi-Çıkış Saati: Cihazın servisinizden çıktığı tarih ve saatini seçebilirsiniz. Burada seçim yapabilmeniz için Aşağıda detayını yazdığımız Servis Durumu nun tamamlanmış olması gerekmektedir.

Servis Amacı: Servis Amaçları alanında belirlediğiniz tanımlardan cihazın servisinize geliş amacının seçimini yapabilirsiniz. 

Servis Yeri: Servis Yerleri alanında belirlediğiniz tanımlardan cihaza nerede bakım yapılacağını seçebilirsiniz.

Son Sayaç-Sayaç Birim: Cihazın geliş tarihindeki son sayaç bilgisini seçebilirsiniz. Örn. araçlar için son km bilgisi gibi.

Servis Durumu: Durum Tanımlarında belirlediğiniz tanımlardan cihaza yapılan işlemlerin durumunu seçebilirsiniz. Örn. Malzeme bekliyor gibi.


Müşterilerimizin Değerli Yorumları