Görev ve İş Yönetimi Nedir ?

Görev ve iş yönetimi görevlerin takip edildiği, görev atamaların yapıldığı bir sistemdir.

Aktivite Yönetiminin altında yer alır. İş takibini kolay yapabilmeniz için , görevlerinizi kaçırmamanız için oluşturulmuş bir modüldür.

Görev oluşturabilmek için;

Görev ve iş yönetimine tıklayın. Ekle butonuna tıkladığınızda açılan sayfada görevin adını – görevli kullanıcıyı – tarihini – saatini yani size gerekli olan tüm bilgileri yazarak Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz. Görev oluştururken Bildirim gönder – E-Posta Gönder – Sms Gönder seçenekleri mevcuttur. Hangisini seçerseniz sistem o şekilde görevi hatırlamanızı sağlar.

Aşağıdaki örnekteki gibi görevinizi oluşturabilirsiniz.


görev ve iş yönetimi


Oluşturduğunuz görev kesinlikle unutulmayacak önemli bir görev ise Alarm butonuna tıklayarak alarm oluşturabilirsiniz. Alarm oluşturduğunuzda sistem size görevi yapma zamanı gelmeden istediğiniz zaman diliminden önce hatırlatacaktır. Haftalık alarm da kurabilirsiniz. İstediğiniz günleri seçerek o günlere alarm kurabilirsiniz


görev ve iş yönetimi 2


Bildirim gönder seçeneğini seçerseniz görevin yapılma zamanı geldiğinde sol üst köşeye bildirim olarak gelip sizi uyaracaktır. Aşağıdaki örnekte görebilirsiniz.

Alarm kurduğunuzda da bildirime gelir.


görev ve iş yönetimi 3


  • Bildirim gönder seçeneği ile birlikte yapmış olduğunuz görev ataması ile ilgili bildirim alabilirsiniz.
  • E-posta gönder seçeneğini ile sistemde tanımlı olan e-postanıza mail olarak da bildirim alabilirsiniz.
  • Sms gönder seçeneğini seçmeniz için kontör sistemini almanız gerekmektedir. Alırsanız sms olarak gönder dediğinizde telefonunuza sms olarak bildirim gelecektir. Sistemde de mesaj bölümünde bildirimi görebilirsiniz.


görev ve iş yönetimi 4


Modüllerin içinden görev oluşturduğunuzda (Örneğin; potansiyel, fırsat, teklif gibi) Görevin Kaynağına Git dediğinizde sizi ilgili modüle yönlendirecektir. Böylelikle görevi yerine getirmeniz daha da kolaylaşır.


görev ve iş yönetimi 5


Görevlerinizi “Detaylı Arama” kısmından istediğiniz kritere göre aratarak bulabilirsiniz. Detaylı bilgi için yazımızı inceleyebilirsiniz.

İşlemler butonunun altına gelip “Randevu Oluştur” dediğinizde görev takviminde girilen verilere göre randevu oluşturan bir özelliktir. Örneğin görev takviminde seçmiş olduğunuz müşteriyi, başlangıç tarihini ve saatini baz alarak aynı müşteri için “Randevu Yönetimi” modülünde bir randevu kaydı oluşturmaktadır. Böylelikle iki modülü entegre bir şekilde kullanabilirsiniz.


görev ve iş yönetimi 6


İşlemler butonunun altında yer alan “Görevi Çoğalt” özelliği yardımı ile atamış olduğunuz bir görevi aynı görev şeklinde çoğaltmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Görevi çoğalt özelliğine tıklayarak gelen ekrandan tekrar etme sıklığı, ilk tekrar tarihi, tekrar adedi bilgilerinin girişini yaparak “Kayıtları Oluştur” butonuna tıklayabilirsiniz.


görev ve iş yönetimi 7


Girmiş olduğunuz verilere göre ilk tekrar tarihinden itibaren görevleri çoğaltmış oluyorsunuz. Kullanıcı bilgilerini de değiştirerek görevi farklı kişilere de yönlendirebilirsiniz. “Kaydet” butonuna tıkladığınızda belirlemiş olduğunuz tarih ve kullanıcı bilgileriyle birlikte görevleri oluşturmuş olmaktasınız. Ayrıca görevler görev ataması yapılan kullanıcıların görev takviminde de görüntülenmektedir.

Görev Takvimini aç özelliği ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Görev yönetim paneli ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Görev İş Listesi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Görev detaylı arama özelliği için detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Müşterilerimizin Değerli Yorumları