İrsaliye Tasarımı Nasıl Yapılır?

Alış ve satış irsaliyelerinin tasarımının yapıldığı ekrandır.

İrsaliye modülünden Alış ya da Satış İrsaliyesine geldikten sonra herhangi bir irsaliye kaydının içerisine girilir. Karşınıza çıkan ekrandan “İşlemler” > “Şablon Seçenekleri” seçilir.


İrsaliye Tasarımı Nasıl Yapılır?


Gelen ekrandan şablon seçimi sağlanarak “Göster” denilir. Rapor Tasarımı butonuna tıklanarak tasarım ekranına geçiş sağlanır.


İrsaliye Tasarımı Nasıl Yapılır?


İrsaliye Tasarımına Başlık Nasıl Eklenir?

Tasarım ekranına geldikten sonra sol kısımdaki araç çubuğundan çeşitli ayarlamaları yapabilirsiniz. Başlık eklemek için sol taraftaki “A” sembolüne tıklanır. Tasarımın üzerine sürüklenip bırakılarak başlık  eklenir. Tasarımı eklenen başlık alanın içerisine gelip çift tıklanır. Başlığın girişi sağlanır ve tasarımda yeri ayarlanır.


İrsaliye Tasarımı Nasıl Yapılır?


Yazı Stilini ve Rengini Nasıl Değiştiririz?

Yazı tipi ve rengi değiştirilecek metnin seçimi sağlanır. Yanda özellikler alanına gelerek “Yazı Tipi” kısmından yazı tipini, boyutunu, kalın, italik, altı çizili olma durumunu, yazının hizalanması ayarlanır.


İrsaliye Tasarımı Nasıl Yapılır?


İrsaliye Tasarımına Satışla İlgili Alanları (birim fiyat, miktar, stok adı ve kodu) Nasıl Ekleriz?

Tasarım yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de satışla ilgili temel alanların eklenmesidir. İrsaliye de stok adı, stok kodu, birim fiyat, miktar bu alanlardan bazılarıdır. Burada ki alanlar “Details” dediğimiz bandın içerisine eklenir. Bu alanları “Alan Listesi” sekmesine gelerek “İrsaliye_Detay” kısmından irsaliye tasarımında görünmesi istenilen alanlar details bandının içerisine sürüklenerek bırakılır.


İrsaliye Tasarımı Nasıl Yapılır?


Aynı şekilde İrsaliye_Master kısmından istenilen alanların seçimi sağlanarak ReportFooter bandın içerisine sürüklenerek bırakılır. Bu alanın içinde ise kdv oranı, ara toplam, genel toplam gibi alanlar yer alır. Bu alanları da Masterdan sürükleyerek tasarım içerisine dahil edebilirsiniz.

Kağıt İrsaliye Tasarımı Yaparken Filigran Nasıl Eklenir?

İrsaliyenizi A4 kağıda basıyorsanız tasarımı kolaylaştırabilmek adına irsaliyenizin jpg uzantılı halini tasarıma filigran olarak ekleyebilirsiniz. Tasarım ekranına gelerek “Görünüm” sekmesinin altından “Filigran” alanının seçimi sağlanır. Filigran sekmesinin altında yer alan “Resim” kısmına gelerek irsaliye tasarımınızın jpg formatlı hali seçilir.


İrsaliye Tasarımı Nasıl Yapılır?


A4 baskılı irsaliyelerinizde alt bilgiler (ara toplam, kdv tutarı, toplam) kağıdın altında sabitse “Page Footer” alanına eklemeniz gerekmektedir.

Bu işlemi yaptıktan sonra fatura tasarımından “Baskı Önizleme” ikonuna tıklayarak elinizdeki faturanın görünümüne göre tasarımınızı pratik bir şekilde oluşturabilirsiniz.
Müşterilerimizin Değerli Yorumları