Satış Raporları-Sipariş Raporu Nasıl Alınır?

Alınan ve verilen siparişlerin raporlarının alınacağı modüldür.

Kriterler kısmından tarih aralığına, sipariş türüne, müşteriye ve gruplara göre filtreleme işlemi uygulayarak sipariş raporunuzu alabilirsiniz.

Tarih aralığının seçimi sağlanarak Bul butonuna tıklanır. Seçilen tarih aralığına göre raporlama ekranına ulaşabilirsiniz.


sipariş raporu nasıl alınır


Sipariş raporunuzu “Detaylı“, “Ürün Detaylı“, Gruplu” olarak üç ayrı görünümde raporlayabilirsiniz.

Detaylı: Detaylı görünüm ile siparişiniz de yer alan birçok alana göre raporlama sağlayabilirsiniz. Örneğin; sipariş başlığı, müşteri,sipariş durumu, depo, kdv gibi.


sipariş raporu


Ürün Detaylı: Ürün detaylı görünüm ile siparişiniz de yer alan ürünlere göre ayrıntılı bir raporlama sağlayabilirsiniz. Örneğin; sipariş açıklaması, stok adı, stok kodu, miktar, birim fiyat gibi.


sipariş raporu


Gruplu: Gruplu görünüm ile müşterilerinizi gruplayarak sipariş raporunuzu alabilirsiniz.


sipariş raporu


Üç görünümde de kolonları kendi rapor görünümünüze göre ayarlayabilir ve raporunuzu excel formatında dışarı aktarabilirsiniz. Detaylı bilgi için inceleme sağlayabilirsiniz.

Ayrıca sipariş raporları kısmından açık, kapanan ve kısmi kapanan siparişlerin raporunu da alabilirsiniz.

Açık Siparişler: 5 ürün için sipariş aldığınız da bu ürünlerin satışı olmadığında siparişin statüsü açık sipariş olarak görüntülenir. Bul butonuna tıklayarak açık siparişlerin raporuna ulaşabilirsiniz.


sipariş raporu


Kısmi Kapanan Siparişler: 5 ürün için sipariş aldığınız da 3 ürünün satışı gerçekleşiyorsa bu 3 ürün için irsaliye ya da fatura kesmelisiniz. Geriye kalan 2 ürün herhangi bir fatura ya da irsaliye ile kapanmadığı için siparişin statüsü kısmi kapanan statü olarak görüntülenir. Bul butonuna tıklayarak kısmi kapanan siparişlerin raporuna ulaşabilirsiniz.


sipariş raporu


Kapanmış Siparişler: 5 ürün için sipariş aldığınız da 5 ürünün satışı gerçekleşiyorsa bu 5 ürün için irsaliye ya da fatura kesmelisiniz. Tüm ürünlerin satışı gerçekleştiği için siparişin statüsü kapanmış statü olarak görüntülenir. Bul butonuna tıklayarak kapanmış siparişlerin raporuna ulaşabilirsiniz.


sipariş raporu


Sipariş raporu ekranında toplamı döviz cinsine göre de alabilirsiniz. Siparişiniz hangi döviz cinsi ile oluşturulduysa, o dövize göre toplamı analiz edebilirsiniz.


sipariş raporuMüşterilerimizin Değerli Yorumları