Stok Çıkış Fişi Nasıl Kesilir?

Stok çıkış fişi; herhangi bir depodan ürün çıkışı yapıldığında kullanılan fiş türüdür.

Stok çıkışı olduğunda kesilen fişlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Stok çıkış fişi


Belge No: Belge numarasının girileceği alandır. Otomatik olarak ilerler.

Fiş Türü: Fiş türünün seçileceği alandır. Size uygun fiş türü bulunmuyor ise seçiniz kısmına tıkladıktan sonra yeni kayıt ekle kısmına tıklayarak fiş türünüzü oluşturup seçebilirsiniz.

Depo: Stokun çıkış yaptığı depoyu ifade eder.

Tarih: Stokun çıkış yaptığı tarihin seçimi gerçekleştirilir

Döviz ve Döviz Kuru: Döviz kısmı para birimini ifade etmektedir. Döviz kuru ise seçilen para birimin TL cinsinden değerini ifade etmektedir.

Açıklama: Stokla alakalı bir açıklama yazmak istenildiğinde kullanılan alandır.


Stok Satırları sekmesi;

Ürün ekle butonuna tıklayarak stok çıkışı olan ürünün seçimini gerçekleştiririz. Stok seçimi yapıldığında stok kodu, miktarı, birimi, birim fiyatı, tutarı otomatik olarak gelir.

Grup bilgileri ve Ek alan bilgileri her modülümüz de yer alan ortak alanlarımızdır.

Ek Alan Bilgileri: Stok çıkış fişlerinizde yer almasını istediğiniz farklı bilgiler varsa ek alanları kullanarak olmayan alanlar ekleyebilirsiniz. Ek alan oluşturmak için detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. Ek Alan Bilgileri Nasıl Kullanılır?

Grup Bilgileri: Stok çıkış fişleriniz için farklı gruplar oluşturabilir, ana ekranda grup bazında arama yaparak fişlerinize hızlıca ulaşabilirsiniz. Grup oluşturmak için detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. Gruplandırma Nasıl Yapılır?


Atama Bilgileri sekmesi;

Stok çıkış fişi ile ilgili hangi kullanıcıya görev ataması yapıldığını görüntüleyebiliriz. Atama işlemini yukarıda yer alan işlemler butonuna tıklayıp liste halinde çıkan seçeneklerden Fiş Ataması seçeneğine tıklayarak atanacak kişiyi ve tarihi seçtikten sonra kaydet butonuna tıklayarak atamayı yapabilirsiniz.

Stok çıkış fişiyle alakalı önemli olan noktalardan biri ise “Onaylama” işlemi olacaktır. Stok çıkış fişini oluşturduktan sonra onayla dediğimiz taktir de seçilen ürüne ait stoktaki azalışı görüntüleyebiliriz.

Müşterilerimizin Değerli Yorumları