Stok Giriş Fişi Nasıl Kesilir?

Stok giriş fişi; herhangi bir depoya ürün girişi yapıldığında kullanılan fiş türüdür.

Stok girişi olduğunda kesilen fişlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Stok Giriş Fişi Nasıl Kesilir?


Belge No: Belge numarasının girileceği alandır. Otomatik olarak ilerler.

Fiş Türü: Fiş türünün seçileceği alandır. Size uygun fiş türü bulunmuyor ise seçiniz kısmına tıkladıktan sonra yeni kayıt ekle kısmına tıklayarak fiş türünüzü oluşturup seçebilirsiniz.

Depo: Stokun giriş yaptığı depoyu ifade eder.

Tarih: Stokun giriş yaptığı tarihin seçimi gerçekleştirilir.

Döviz ve Döviz Kuru: Döviz kısmı para birimini ifade etmektedir. Döviz kuru ise seçilen para birimin TL cinsinden değerini ifade etmektedir.

Açıklama: Stokla alakalı bir açıklama yazmak istenildiğinde kullanılan alandır.


Stok Satırları sekmesi;

Ürün ekle butonuna tıklayarak stok girişi olan ürünün seçimini gerçekleştiririz. Stok seçimi yapıldığında stok kodu, miktarı,birimi, birim fiyatı, tutarı alanları otomatik olarak gelir. Giriş sağlanan miktar, birim, birim fiyat verilerinin girişini sağladıktan sonra kaydet butonundan kayıt işlemi tamamlanır.

Grup bilgileri ve Ek alan bilgileri her modülümüz de yer alan ortak alanlarımızdır.

Ek alan bilgileri: Hizmet için ek alanlar(olmayan bir alanı ) oluşturmanız içindir. Ek alan oluşturmak için detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. Ek Alan Nasıl Oluşturulur?

Grup Bilgileri: Hizmetleri gruplandırabilmek içindir. Grup oluşturmak için detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. Gruplandırma Nasıl Yapılır?


Atama Bilgileri sekmesi;

Stok girişi ile ilgili hangi kullanıcıya görev ataması yapıldığını görüntüleyebiliriz. Atama işlemini yukarıda yer alan işlemler butonuna tıklayıp liste halinde çıkan seçeneklerden Fiş Ataması seçeneğine tıklayarak atanacak kişiyi ve tarihi seçtikten sonra kaydet butonuna tıklayarak atamayı yapabilirsiniz.

Stok giriş fişini oluşturduktan sonra önemli olan nokta “Onaylama” işlemi olacaktır. Onayla dedikten sonra stoklarımızdaki artışı gözlemleyebiliriz.

Müşterilerimizin Değerli Yorumları