Kod Üretme Sihirbazı Nasıl Kullanılır?

Sistemimizde yer alan Kod Üretme Sihirbazı yardımıyla ürünlerinize özel olarak kodlar ve adlar üretebilirsiniz. Stok kartına girdiğinizde İşlemler kısmından Kod Üretme Sihirbazı’na tıklayarak stoklarınız için kod ve ad tanımlayabilirsiniz.

Kod Üretme Sihirbazı’nı kullanmak için öncelikle Ayarlar modülümüz üzerinden, Genel Tanımlar içinde yer alan Stok Kodu Üretme Tanımları’ndan profil, özellik ve olasılık bilgilerini oluşturmalısınız.


Kod Üretme Sihirbazı Nasıl Kullanılır?


Örneğin giyim sektöründe ürünlerimiz olduğunu düşünelim. Profil kısmına Kazak diyelim ve bir kod tanımlayalım, KZK gibi. Daha sonra mavi +’ya basarak Kazak profilimizi oluşturmuş olalım. Sonrasında profilimizin üstüne tıklayalım. Sağdaki (Kazak) profili için özellik ekle kısmından örneğin RENK diyelim ve öncelik sırasına 1 diyelim. Buradaki öncelik sıraları stok kartında kod üretme sihirbazını kullanırken karşınıza gelecek sıralamalardır. Aynı şekilde özelliğimizi ekleyelim. Özelliğimizin üzerine tıklayarak sağda açılan menüden ise özelliğimiz için olasılıklar belirleyelim. Örneğin Siyah için koduna SYH, adı için SİYAH yazabilirsiniz. Renk için yaptığımız işlemi beden için de yapabiliriz. Bu işlemler sonucunda KAZAK profili için renk ve beden tanımlayabileceğiniz özellikler oluşturmuş olursunuz.

Daha sonrasında stok kartını açmak istediğimiz ürünün kaydını oluştururken İşlemler> Kod Üretme Sihirbazı’na tıklayıp oluşturduğunuz profil ve özelliklerden stoklarınız için hızlıca stok kodu ve stok adı belirleyebilirsiniz.

Müşterilerimizin Değerli Yorumları