Genel Parametreler – Müşteri Yönetimi

Program içerisinde yer alan tüm alanların ve modüllerin kontrolünün sağlandığı kısımdır. Modül ayarları, kasa ve banka tanımlamaları hepsi bu menü yardımı ile yapılır.

Ayarlar – Genel Parametreler – Müşteri Yönetimi kısmına gelerek işlem sağlayabilirsiniz. Bu alandaki özellikler müşteri yönetimi modülü üzerinden değişiklik yapmanızı sağlayacaktır.


müşteri yönetimi parametreleri


Kişi Yönetiminde Grup Zorunlu Mu?: Kişileri oluştururken grupların zorunlu olup olmadığını seçebileceğimiz kısımdır. Evet/ Hayır olarak işleme devam edebilirsiniz.

Kişi yönetiminde isim tekrarlama kontrolü: Kişi yönetiminde aynı isime sahip olan kişileri kontrol edecek mi onu belirliyor. Evet/Hayır olarak işleme devam edebilirsiniz.

Telefon Numara Formatlaması: Telefon numarasında formatlama olacak mı onun kontrolünü sağlayacaktır. Evet/ Hayır olarak işleme devam edebilirsiniz.

Firma ve Kişi Ad Arama Opsiyonu: Firma ve kişi de ad arama operasyonu nasıl sağlanacaksa onun seçimi sağlanır. Baştan ara, kompleks ara diyerek seçim yapabilirsiniz.

Kişi Yönetimi Ad Soyad Büyük Harf Kullanımı: Kişi yönetiminde ad soyad büyük harf kullanımı nasıl olacak onun seçimi sağlanır. Evet/ hayır olarak ilerleyebilirsiniz.

Firma ve Kişi Yönetiminde Açık Adres Bilgisi Kolonlarda Gösterilsin mi ?: Firma ve kişi yönetiminde kaydedilen açık adres bilgisinin kolonda gösterimi ile ilgili seçim sağlanır. Evet/ hayır olarak ilerleyebilirsiniz.


Müşterilerimizin Değerli Yorumları