Genel Parametre Ayarları Nasıl Yapılır?

Modül bazında program parametrelerinin kontrolü sağlanır.

Ayarlar > Genel Parametrelere gelinir.


Müşteri Yönetimi: Grup zorunlu mu , İsim tekrarlama kontrolü, telefon numara formatlaması, firma ve kişi ad arama opsiyonu, kişi yönetimi ad soyad büyük harf kullanımı ile ilgili ayarlar bulunur. Hayır , Evet seçimi ile kendinize göre ayar yapabilirsiniz.

Genel Parametre


Aktivite Yönetimi:  Aktivitelerle ilgili parametre ayarları buradan yapılır. Görüşme kayıtların da grup zorunlu mu, görev ve iş yönetimi kayıtlarında grup zorunlu mu, sms gönderilirken grup zorunlu mu kısımları ‘Evet/Hayır‘ seçimi ile ayarlanıp kaydedilir.

Genel Parametre 2


Potansiyel Yönetimi: Gelen potansiyel bildirimini hangi personelin alacağının seçimi yapılır. Potansiyel başlık tekrar kontrolünün ‘Evet/Hayır’ olarak seçimi sağlanır.

Genel Parametre 3


Sipariş Yönetimi: Gelen siparişin ve hazırlanan sipariş bildiriminin hangi personele ulaşacağının seçimi yapılır.

Genel Parametre 4


Fatura Yönetimi: Gelen e-faturanın bildiriminin hangi personele geleceğinin, Faturada şube zorunluluğunun, fatura mail şablonunun ve öndeğer tevkifatının seçimi yapılır.

Genel Parametre 5


Finans Yönetimi: Finans ile ilgili parametre ayarları buradan yapılır.

Genel Parametre 6


Doküman Yönetimi: Dokümanlarla ilgili parametre ayarları buradan yapılır.  ‘Evet/Hayır‘ seçimi yapılarak kayıt işlemi gerçekleştirilir.

Genel Parametre 7


Randevu  Yönetimi: Randevularla ile ilgili parametre ayarları buradan yapılır. Randevu verilecek kullanıcıların tanımlama işlemi, otomatik sms özelliğinin aktif edilmesi ya da pasife çekilmesi, randevunun başlangıç ve bitiş saatleri, randevu aralığı (dakika) ayarları da buradan gerçekleştirilir.

Genel Parametre 8


Stok Yönetimi: Depo istek fişine yetkisi olan kullanıcıların ve talep formu onay yetkisi olan kullanıcıların seçimi yapılır. Stokta negatif seviye kontrolünün yapılıp yapılmayacağı belirlenir. Kod üretmede stok kod ve stok ad ayracının seçimi yapılır. Varsayılan alış ve satış kdv oranlarının girişi sağlanır. Varsayılan stok ana biriminin seçimi sağlanır.

Genel Parametre 9


Personel Yönetimi: Personelin izin gün hakedişi, personel maaşının otomatik gider kaydedilip kaydedilmeyeceğini ve personel maaşının finans grubu seçilir.

Genel Parametre 10


Genel parametreler: Programı kullanan kişinin Ülke,Şehir, İlçe bilgileri buradan tanımlanır.

Tablo Satır Yüksekliği: Aktivite Yönetimi modülünde Aktivite Kayıtlarına baktığınızda aktivitelerin uzun  ya da kısa seçenekleriyle istediğiniz şekilde görmenizi sağlar.

Genel Parametre 11

Müşterilerimizin Değerli Yorumları